O ekodrogerii

CO JE TO EKODROGERIE

Ekodrogerie je šetrná k lidskému zdraví i k planetě.

Obsahuje přírodní, biologicky odbouratelné ingredience, žádnou zbytečnou chemii. Přesvědčte se, že i ekologické prostředky mohou být stejně účinné jako ty konvenční, aniž by zatěžovaly vaše tělo a přírodu. Váš domov tak bude zdravější. 

Věděli jste, že produkt se může označovat za "EKO" jen v případě, že obsahuje pouze přírodní, biologicky odbouratelné látky, které se v přírodě samovolně rozkládají bez nepříznivého vlivu na vodní a půdní mikroorganismy? Takové produkty jsou bezpečné, zdravotně nezávadné a vhodné například i pro citlivé jedince a malé děti. Zároveň je mohou používat také alergici a astmatici, pro které jsou podstatně vhodnější. Při jejich používání nedochází ke znečišťování přírody, jsou vhodné i pro domácí septiky a důležitý je také fakt, že testování bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti eko produktů neprobíhá na zvířatech.

Pod pojmem ekodrogerie naleznete širokou škálu výrobků. Patří sem mimo jiné ekologické prací prášky, gely na praní, eko aviváže, eko mýdla a ekologické čistící prostředky

V našem eshopu si můžete vybrat kvalitní, účinné a odzkoušené eko výrobky, kterými snadno a rychle nahradíte chemikálie a umělé materiály ve vašich domovech těmi přírodními. Produkty pro ekologickou domácnost jako prací gely či prášky, přírodní aviváže, mýdlové ořechy na praní, univerzální čistící prostředky či gel na nádobí. Naše produkty navíc - máme vyzkoušené osobně, neboť další naší službou jsou úklidy domácností.   

NETOXICKÁ DOMÁCNOSTI

Pojem netoxická domácnost představuje životní styl zaměřený na zdravé domácí prostředí.

Cílem je nahradit chemikálie a jednorázové produkty, které mohou nepříznivě ovlivňovat naše zdraví a vytvářejí zbytečný odpad. Alternativou jsou udržitelné přípravky z přírodních recyklovatelných materiálů, šetrným obsahem a ekologickou výrobou. Netoxická domácnost se zkrátka navrací k přirozenosti a jednoduchosti.

Netoxické praní

I s naším oblečením jsme každý den v nejbližším kontaktu, proto bychom se v něm měli cítit pohodlně – obzvlášť pokud je pod ním velmi citlivá pokožka. Tomu pomohou právě prostředky pro netoxické praní. Jsou vyrobeny ekologicky z přírodních zdrojů, dobře fungují i při nízkých teplotách a zajistí čisté, svěží a voňavé prádlo. Efektivní odstraní nečistoty, aniž by obsahovaly škodlivé chemické látky, zároveň jsou šetrné k prádlu i k pokožce. Prostředky mají jemné, přírodní složení a jsou vhodné i pro praní prádla pro ty nejmenší. Navíc se rozkládají na přirozeně se vyskytující látky a nezatěžují tak životní prostředí.

Netoxické mytí nádobí

V každé domácnosti se neustále točí hromady nádobí, na které se spotřebuje množství prostředků a pomůcek – bez toho to zkrátka nejde. Součástí zdravého a udržitelného životního stylu jsou proto ekologické prostředky na mytí nádobí, které nezatěžují životní prostředí, ani lidský organismus. Tyto produkty jsou snadno odbouratelné. Prostředky pro netoxické mytí nádobí jsou navíc šetrné k pokožce rukou, zbytečně ji nevysušují a nedráždí. Přesto však kvalitně čistí, dobře rozpouští mastnotu a poradí si i s připáleninami.

Netoxický úklid

Čistící prostředky ovlivňují prostředí našich domácností nejvíc ze všech. Přírodní čistidla berou ohled na zdraví vás i vaší rodiny, šetří planetu a zároveň spolehlivě čistí. Výrobky mají jednoduché, vysoce účinné přírodní složení bez dráždivých chemikálií. Zároveň jsou ekologické, rozložitelné, bio, hypoalergenní, veganské. Netoxické úklidové prostředky zahrnují čističe koupelny, kuchyně, odpadů, podlah, oken i univerzální čistící prostředky, včetně jedlé sody a kyseliny citronové.